System rezerwacji i płatności online

Napisany przez ResGo - Poradnik - Brak komentarzy

System rezerwacji ResGo – konfiguracja płatności online.

Nasz booking engine umożliwia współpracę z Centrum Rozliczeniowym DotPay S.A., w zakresie przyjmowania wpłat (zaliczek) podczas dokonywania rezerwacji pokoi, apartamentów czy też jachtów.

Aby móc skorzystać z tej funkcjonalności należy posiadać podpisaną umowę z firmą DotPay.

Tworzenie konta w DotPay.

Umożliwiliśmy naszym partnerom na szybkie składanie wniosku do DotPay bezpośrednio z systemu rezerwacji.

Dzięki naszej współpracy z centrum rozliczeniowym, udało się wynegocjować dla naszych klientów, zakładających konto przez nasz system, preferencyjnych warunków (szczegóły dotyczące obniżonej prowizji znajdziecie w systemie rezerwacji podczas zakładania konta DotPay).

Wniosek o założenie konta w DotPay można wygenerować tuż po pierwszym zalogowaniu do systemu, podczas konfiguracji swojej oferty w naszym kreatorze lub w dowolnym innym momencie. W tym celu należy udać się do Ustawień systemu rezerwacji i następnie wybrać Metody płatności.

Ustawienia płatności internetowych w systemie rezerwacji

Po kliknięciu przycisku Edytuj pojawi się okno w którym dokonujemy konfiguracji konta dotpay (jeżeli już takowe posiadacie) lub zakładamy nowe po kliknięciu w Utwórz konto Dotpay.

Wysyłanie wniosku o założenie konta DotPay

W następnym kroku pozostaje już jedynie zaakceptować chęć utworzenia nowego konta w DotPay, po czym wasz wniosek zostanie wysłany bezpośrednio do centrum rozliczeniowego, którego przedstawiciel skontaktuje się z wami.
Zostaniecie poproszeni o przesłanie skanów dokumentów rejestracyjnych firmy: NIP, REGON/KRS i na tej podstawie zostanie przygotowana dla was umowa.
Tak sporządzoną umowę otrzymacie mailem. Należy ją podpisać i odesłać pocztą na wskazany adres.

Po odesłaniu podpisanej umowy DotPay przekaże wam dane dostępowe do waszego nowego konta w ich systemie, które umożliwi przyjmowanie błyskawicznych płatności online.

Konfiguracja konta DotPay i udostępnienie płatności w systemie rezerwacji.

Kolejnym krokiem będzie skonfigurowanie konta w DotPay i podłączenie płatności w ResGo.
W tym celu należy zalogować się do panelu DotPay (dane do logowania zostaną wam przekazane po podpisaniu umowy z DotPay) i wejść w zakładkę Ustawienia (1) → PowiadomieniaKonfiguracja urlc (2).

Na tym ekranie znajdziesz również 6-cio cyfrowe ID sklepu – znajdujące się w nawiasie, po znaku # (hashtag) – oraz określony dla niego PIN (3), które to posłużą do konfiguracji płatności online w systemie ResGo.

Konfiguracja urlc - Dotpay

W panelu Dotpay wejdź w opcję Edycja (4), znajdującą się po prawej stronie tabeli.

Teraz upewnij się, że pole URLC (5) jest puste i odznacz opcję Blokuj zewnętrzne urlc (6), co pozwoli na komunikację pomiędzy naszymi systemami w zakresie przekazywania informacji o statusie dokonywanych wpłat.
Na koniec klikamy w przycisk Zapisz (7), aby zapisać wprowadzone zmiany.

 

Zmiana konfiguracji urlc - Dotpay

Kolejnym krokiem będzie zaznaczenie pola „Akceptuj płatności online” w zakładce Metody płatności w Ustawieniach ResGo oraz wprowadzenie DotPay ID (ID sklepu) i PIN (skopiowane z panelu DotPay).
Wprowadzone zmiany zatwierdzamy przyciskiem Zapisz.

Wprowadzanie DotPay ID i PIN w konfiguracji systemu rezerwacji ResGo

Tak skonfigurowane systemy pozwolą na przyjmowanie błyskawicznych przelewów internetowych podczas dokonywania rezerwacji przez waszych klientów.
Wy natomiast będziecie otrzymać powiadomienie o przyjęciu zaliczki od klienta gdy tylko zleci on dyspozycję przelewu w swoim banku (w niektórych przypadkach czas ten może być dłuższy, ponieważ niektóre banki nie księgują tego typu operacji w weekend lub w nocy).

Gdy tylko DotPay poinformuje nasz system o przyjęciu wpłaty, ResGo automatycznie prześle do klienta potwierdzenie otrzymania wpłaty wraz z voucherem potwierdzającym utworzenie rezerwacji (w przypadku płatności tradycyjnych to wy sami musicie dbać o księgowanie wpłat w systemie i potwierdzanie rezerwacji).


Warto przeczytać także:

Możliwość komentowania jest wyłączona.